Zdrowie

Doświadczenie ortopedów przyjmujących w Sports Medic

Profil pacjentów, jacy kierują się do ortopedów w placówce Sports Medic wskazuje na to, z jakimi przypadkami chirurdzy oraz ortopedzi mają w tym miejscu do czynienia. Każdy przypadek lekarski jest inaczej postrzegany, nawet w obrębie jednej specjalizacji, w związku z tym też lekarze do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie. Ortopedia Wrocław przyjmuje najczęściej pacjentów, którzy: doznali urazu narządu ruchu, skarżą się na bóle kręgosłupa i kostno – stawowe, odczuwają ból przy chodzeniu, mają kłopoty z ruchomością kończyn i stawów, chcieliby diagnozować własne dziecko pod kątem wad postawy, zmagają się z osteoporozą lub reumatyzmem, a także mają zaburzenia czucia.

Szczegółowy cennik usług wraz z danymi do rejestracji znajdują się na stronie internetowej placówki. Przyjmowane są tak samo dzieci, dorośli, jak i seniorzy. Do placówki kierują się osoby z dysfunkcjami ruchu, nabytymi albo wrodzonymi. Najczęściej do ośrodka przychodzą pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa albo dużych stawów.

Mają oni często takie objawy jak: duża bolesność, ograniczenie ruchów, rwa kulszowa, zespoły korzeniowe aż po niedowłady kończyn. Jeżeli to tylko umożliwione, realizowane jest leczenie zachowawcze. Jeśli natomiast pojawi się konieczność zabiegu operacyjnego, to też jest wykonywany we wskazanej placówce. Stosowane mogą być metody inwazyjne, jak i mało inwazyjne. Specjaliści wiedzą, jak istotne jest kompleksowe ukierunkowanie do chorego. Kiedy będzie to konieczne, skierują chorego na konsultację do specjalistów z pozostałych dziedzin.

Wykwalifikowani specjaliści podwyższają regularnie kompetencje i nie jest dla nich trudne zajęcie się skomplikowanymi pacjentami. W Sports Medic realizowane są operacje dotyczące traumatologii. Inne elementy oferty to: konsultacje telefoniczne, konsultacje specjalistyczne w zakresie ortopedii sportowej, zabiegi chirurgiczne kolan, barku, ręki, stawu skokowego, stopy, USG narządu ruchu, kompletna diagnostyka czy wdrożenie indywidualnego procesu usprawnienia narządu ruchu.