Zdrowie

W jaki sposób rozwijała się medycyna? Olejki kiedyś oraz dziś

Schorzenia sezonowe chyba w największym stopniu doskwierają wszystkim. Na pewno okres jesienno-zimowy daje o sobie znać, kiedy dostrzegamy pierwsze objawy. Katar, ból głowy, gardła, gorączka to banalne objawy przeziębienia, ale oraz grypy, jakich nie znosimy, szczególnie jesienią. Jest kilka sprawdzonych sposobów na to, by ustrzec się tych niedogodności. Przede wszystkim stosowna dieta bogata w warzywa i owoce, w jakich znajdują się naturalne kompozycje oraz witaminy. Nie należy też celowo wspominać o tym, iż należy się odpowiednio ubierać do każdej sytuacji, nawet, jeżeli za oknem słońce, należałoby wziąć pod uwagę, że październikowe, listopadowe czy nawet grudniowe słońce bywa zdradliwe.

Jeżeli nie da rady zażywać witaminy w naturalnej postaci można uzupełniać niedobory nadzwyczajnymi środkami dostępnymi w każdej aptece bez recepty. Szczepienia od czasu do czasu również są niezwykle porządnym sposobem na zapobieganie chorobie, która potrafi wykluczycie z życia kilka dni, spędzonych na niezbyt przyjemnych momentach w łóżku z zatkanym nosem, bólem oraz gorączką.

Przydatne są witaminy, niemniej jednak i inne pomoce, jak leczniczy olej konopny. Witaminy są nam niezbędne do życia, lecz nie potrafimy ich sami wytwarzać. Organizm musi je otrzymywać wspólnie z pożywieniem, inaczej od tego co jemy zależeć będzie nasze zdrowie oraz życie. Wyjątkami są witamina D, jaka wytwarza się w naszej klarownej skórze pod wpływem słońca, i witamina K, jaka powstaje dzięki bakteriom żyjącym w naszych jelitach. Z beta-karotenu nasz organizm potrafi zdobyć witaminę A, jakkolwiek potrzebne jest spożywanie warzyw i owoców o zabarwieniu czerwonym, żółtym, pomarańczowym, innymi słowy tych zawierających beta-karoten. Witaminy są niezbędne do współpracy z enzymami, od których zależą nasze misje życiowe.

Jak zauważamy, bez witamin nie da się żyć, powinniśmy o tym nie zapominać komponując jakąkolwiek dietę. Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie na witaminy, a ilość zależy od stworzonego przez nas sposobu życia, pracy, wieku, płci. Nieraz mamy apetyt na coś bliżej nieokreślonego – to sygnał od organizmu, iż mu jakiegoś składnika, witamin, brakuje.