Zdrowie

Wizyty prywatne vz lecznice dentystyczne na NFZ

Pomimo iż ubezpieczenie zdrowotne jest obligatoryjne i płaci je niemal każdy obywatel stworzonego przez nas kraju, wiele Polaków nie korzysta z usług stomatologów oferowanych w przychodniach. Najczęstszym powodem tego jest jakość samych profesjonalnych usług. Bywa, iż plomby wykonywane na przychodni wypadają już po kilku dniach i kolejne wizyty kończą się jednakowo. Dentyści w takich warunkach nie dysponują oprzyrządowaniem najlepszej jakości. Czasem, co nie może mieć miejsca, nie przykładają oni dobrej wagi do własnej pracy.

Przez to wyłącznie pogarszają stan zębów pacjentów. Warto wspomnieć również o uprzejmości, bo to w najwyższym stopniu dostrzega pacjent, który tego samego dentystę odwiedzi na osobistej wizycie. Pacjent tratowany jest wtedy z mnóstwo pokaźniejszą uprzejmością, a dentysta podchodzi indywidualnie do każdego przypadku – tak, jak w gabinecie września stomatolog. Z przyczyny tych różnic wielu pacjentów decyduje się na prywatne wizyty i ponosi ponadprogramowe koszty leczenia. Wizyty prywatne są o dużo korzystniejsze dla dobrego samopoczucia naszych zębów nie każdy niemniej jednak ma prawo sobie na nie pozwolić. Leczenie jednego zęba na prywatnej wizycie ma prawo nas kosztować blisko 50-100 zł. Leczenie kanałowe to już koszt kilkuset złotych.

Ceny nie są wobec tego małe, lecz mimo to w prywatnych przychodniach często są kolejki, a termin wizyty nie okazjonalnie oddalony jest o parę dni, a nawet miesięcy z powodu obszernej liczby chętnych. Wizyty u stomatologów nie są przyjemne. Borowanie czy usuwanie zęba zazwyczaj jest bolesne, przez co wielu pacjentów stroni od wizyt u stomatologów tak długo, jak jest to tylko możliwe.

Jakim sposobem się okazuje wolno odwiedzić stomatologa oraz w trakcie wizyty nie odczuwać bólu. Wszystko zależy bezsprzecznie od podejścia samego dentysty. Jeden lekarz może w czasie jednorazowej wizyty zająć się jednym zębem, a inny będzie prosił o kilka wizyt, przy czym cały czas leczenie będzie dotyczyło tego samego zęba. W pierwszym wypadku jednak wizytę nie będziemy wspominać przyjemnie. W drugim natomiast najpewniej w ogóle nie poczujemy bólu. W przypadku wielu wizyt borowanie przebiega etapami. Po dowolnym z nich zakładana jest tzw. trutka, dzięki jakiej kolejna wizyta również będzie bezbolesna. W ten sposób jeden po drugim egzekwowane borowanie poprzedzane jest znieczulaniem.